آشنایی با انواع درگاه پرداخت ارزی

یکی از کارآمد ترین خدمات در زمینه نقل و انتقالات پول به صورت الکتریک استفاده از درگاه پرداخت ارزی کردیت کارت و مسترکارت است. از این سرویس هم می توان در کسب و کارهای سنتی و هم در مشاغل دیجیتال بهره برد.

در این سال‌ها در بسیاری از موارد به خصوص کسب و کارهای بزرگ روش‌های پرداخت از شیوه‌های سنتی به روش‌های پرداخت آنلاین و پرداخت از طریق درگاه‌های مختلف تبدیل شده است. در این شیوه از  درگاه انواع کارت های اعتباری و نقدی مانند ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و… استفاده می‌شود. پرداخت از طریق این درگاه ها سریع تر از روشهای سنتی است و در عین حال امنیت و اعتبارشان نیز بالاتر است.

درگاه پرداخت ارزی میزبان (Hosted)

در درگاه پرداخت میزبان، هنگامی که کاربر روی دکمه ی پرداخت کلیک میکند، خریدار از صفحه ی پرداخت سایتی که از آن استفاده می‌کند خارج شده و مستقیما به صفحه ی ارائه دهنده خدمات پرداخت منتقل می‌شود. در این صفحه، خریدار تمامی اطلاعات کارت ویزا، مسترکارت و یا سایر کارت های معتبر را وارد کرده و پس از پرداخت به سایت اولیه منتقل می‌رود تا روند خرید تکمیل شود. پی پال معروف ترین درگاه پرداخت میزبان است.

از مزایای این روش امنیت و سادگی تراکنش‌هاست. تراکنش ها بر طبق قوانین وضع شده توسط شرکت میزبان درگاه پرداخت انجام می‌شوند و بدین ترتیب از کلاهبرداری جلوگیری می شود. همچنین خریدار با دیدن نام یک شرکت معروف در آدرس درگاه، با اطمینان بیشتری اطلاعات ویزا کارت و یا مسترکارت خود را وارد می نماید. از طرف دیگر بیشتر کاربران با اینگونه روش پرداخت آشنایی دارند و هماهنگ شدن با این روش بسیار ساده است.

از معایت استفاده از این روش است که چون این درگاه بیرونی (خارج از سایت مبدا) است، فروشنده نمی تواند از سابقه خریدار در فرایند خرید، مطلع شود.

درگاه پرداخت ارزی خود میزبان   (Self,Hosted)

در این روش با استفاده از یک درگاه اصلی که از سوی خود ارائه هنده خدمات (فروشنده) ارائه شده تمام مراحل پرداخت انجام می‌شود. به این ترتیب که اطلاعات مورد نیاز پس از دریافت، بدون خروج کاربر از صفحه فروشنده به آدرس سرویس دهنده درگاه پرداخت فرستاده می شود. بعضی درگاه ها فقط فرمت خاصی را می پذیرند و بعضی دیگر کلید مخفی میخواهند. اسپاتیفای (Shopify) یک نمونه از درگاه پرداخت خودمیزبان است که توسط استرایپ پشتیبانی می شود.
از مزایای استفاده از این سرویس این است که خریدار پرداخت راحتی را تجربه میکند و کل فرایند خرید در یک مکان انجام می شود. با این حال بعضی از مشتریان، اطمینان لازم برای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود در صفحه و یا اپلیکیشن فروشنده را ندارند.

در درگاه های مرسوم پرداخت ارزی خود میزبان، سیستم پشتیبانی وجود ندارد. معمولا درگاه های پرداخت خود میزبان تیم پشتیبانی خوبی برای زمانی که پرداخت با مشکلی مواجه می شود ندارند. در این گونه موارد باید مشکل پیش آمده را خودتان رفع و رجوع کنید و یا از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. البته که، دانش پرداخت، می تواند پشتیبان خوبی برای شما باشد.
درگاه پرداخت ارزی سرور به سرور  (API,hosted)

با استفاده از درگاه پرداخت میزبان  API، خریداران اطلاعات کارت بانکی خود را مستقیما روی صفحه ی پرداخت فروشنده وارد می کنند و سرور اپلیکیشن فروشنده، در طی فرایند خرید از طریق یک ای پی درخواست های انجام تراکنش، کنسل کردن و یا عودت وجه را با سرور امن درگاه پرداخت مکاتبه می کند. در این خدمات فروشنده می تواند تمامی مراحل خرید مشتری و پرداخت را کنترل کند.

علاوه بر این می توان فرایند پرداخت را از طریق گوشی تلفن همراه، تبلت و سایر لوازم الکترونیکی از این دست، بدون نیاز به انتقال خریدار به صفحه ای بر روی وب، تکمیل کرد. از دیگر مزایای این سرویس این است که مسئولیت تامین امنیت خرید و تهیه ی گواهینامه ای مبنی بر اعتبار و امنیت سایت بر عهده فروشندگان است.

درگاه های بانک های محلی

درگاه های بانک های محلی مشتریان را به وبسایت درگاه پرداخت امن منتقل میکنند (سایت بانک) تا اطلاعات خود و کارت خود را وارد کنند. بعد از پرداخت از طریق درگاه پرداخت، مشتری دوباره به وبسایت فروشنده منتقل شده و اطلاعات پرداخت هم با وی منتقل میشود.

سادگی و سرعت این خدمات مناسب برای کسب و کارهای کوچک است که خدمات ایشان با یک درگاه پرداخت انجام می گیرد. اما امکان برگشت زدن و یا کنسل کردن پول پرداختی وجود ندارد و برای تجارت‌های بزرگ مناسب نیست.

برای دریافت درگاه بین المللی ویزا و مسترکارت می توانید از خدمات صرافی ترکیه بهره مند شوید.
ما میتوانیم درگاه مستقیم بانکی بین الملل را برای اتصال به سایت ها و فروشگاه های شما به صورت تخصصی در اختیارتان قرار دهیم.

با برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال در : بلاگ روزانه


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://sarafiturkey.com