۴ نکته‌ ضروری برای داشتن امنیت مالی

در خصوص امنیت مالی اشتباهاتی وجود دارد که می‌تواند در درازمدت مشکلاتی ایجاد کند. بیشتر اشتباهات را می‌توان مشخص کرد. ولی مواردی وجود دارد که ممکن است از آن غافل شوید که می‌تواند اشتباهات طولانی‌مدت و گاه غیرقابل جبرانی را ایجاد کند. وقتی که امنیت مالی مطرح می‌شود، چه چیزهایی واقعا اهمیت دارد؟

۴ نکته‌ ضروری برای داشتن امنیت مالی

اسناد مالی

گاهی ممکن است فقط با از دست دادن نسخه الکترونیکی اسنادی که در ایمیل ذخیره شده، مدارک پروازی هواپیما، رسیدهای خرید و کارت‌های بیمه را هم از دست داد. با این حال، در سال ۲۰۱۷ که عصر الکترونیک است، شما باید چندین سند فیزیکی کلیدی در دست خود داشته باشید. اسناد فیزیکی به شما کمک می‌کند هویت خود را اثبات کنید و اگر منافع شخصی شما به سرقت برود یا رمزهای الکترونیکی شما به خطر بیفتد، می‌توانید منافع خود را حفظ کنید. در اینجا یک فهرست از اسناد کاغذی که همیشه باید نگه دارید، وجود دارد:
نسخه اصلی گواهی تولد، فرزندخواندگی، ازدواج و کارت‌های تأمین اجتماعی (و نسخه‌های نگهداری شده در مکان‌های مختلف)
گذرنامه‌های فعلی و منقضی شده و کارت‌های گذرنامه (و نسخه‌های نگهداری شده در مکان‌های مختلف)
آخرین نسخه‌ وصیت‌نامه
فهرستی از شماره‌ کارت‌های بانکی‌تان، تاریخ انقضا و کدهای cvv2
برآورد مزایای بازنشستگی اجتماعی ( یک نسخه برای هر عضو خانواده نگه دارید. اطلاعات، آنلاین است اما در صورتی که سرقت هویت رخ بدهد، کپی چاپ شده ممکن است مفید باشد)
برگه‌های مالیات (بازده و فرم مالیات چند سال گذشته)
اظهارات مربوط به سپرده‌های مالی و سرمایه‌گذاری (فقط یک کپی از هرکدام)
اسناد وام‌های اصلی (وام دانشجویی، وام مسکن، خودرو و غیره)
اسناد اصلی برای بیمه، مانند بیمه عمر، مسکن یا سلامتی (شما برای صورت‌حساب بیمه نیازی به این اسناد ندارید، اما در صورت تغییر مالکیت شرکت، اطلاعات بیمه‌نامه اصلی مهم است)
بسیاری از مردم در خانه پرینتر ندارند، بنابراین صرف مقداری پول برای چاپ و نگهداری اسناد اصلی در یک درایور یا کتابخانه به صرفه است.

تعیین سرپرست برای بچه‌ها

اگر خانواده‌ای دارای فرزند است، باید یک سرپرست برای زمانی که ممکن است پدر و مادر یا هر دو در یک حادثه جان خود را از دست دهند، انتخاب شود. سپس باید این مسئولیت را با شخصی که انتخاب شده، مورد بحث قرار داد و یک نسخه‌ نوشتاری از آن، در اختیار والدین قرار بگیرد. همان‌طور که بچه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند و نیازهای آن‌ها تغییر می‌کند، ممکن است لازم باشد انتخاب سرپرست هم اصلاح شود. به عنوان مثال، ممکن است پدربزرگ یا مادربزرگ به علت بیماری قادر به سرپرستی فرزندان شما نباشند یا سبک زندگی دیگر اعضای خانواده که ممکن است به‌عنوان سرپرست انتخاب شوند، با والدین متفاوت باشد
لازم نیست سرپرست حتما یک از اعضای خانواده باشد. می‌توان دوستان هم به عنوان سرپرست در زمان‌هایی که خانواده نیست، انتخاب کرد. نیاز نیست که به خویشاوندان در مورد این که آن‌ها سرپرست فرزند شما نیستند، چیزی گفته شود؛ اما به هرحال باید یک فرد بالقوه را برای سرپرستی فرزندان انتخاب نمود. احتمال کمی وجود دارد که پدر و مادر هر دو در زمانی که فرزندان کوچک هستند، از دنیا بروند، اما این احتمال صفر نیست. بنابراین این اقدام حیاتی باید مورد بحث قرار بگیرد، جایی یادداشت شود و قابل تجدید نظر باشد.

آموزش و پرورش

دوستان، همسر، پول نقد و دارایی‌ها می‌آیند و می‌روند، اما یک مدرک دانشگاهی یا گواهی ازدواج هرگز نمی‌تواند از شما دور شود. پایداری غیر قابل انکار این دستاوردها آرامش‌بخش است. گرچه بیشتر مستندات آموزشی امروز آنلاین است، اما یک کپی از نسخه‌های مدارک، دیپلم، گواهینامه‌ها و نمرات آزمون واقعا ارزشمند است.
یک نسخه از گواهی‌نامه دوره‌های سختی که گذرانده‌اید، داشته باشید. همچنین حتی اگر فکر می‌کنید که دیگر نیازی به مدارک گذشته تحصیلی خود ندارید، یک سری کپی از مدارک تحصیلی خود نگهداری کنید.

سلامتی
این که سلامت به طور مستقیم روی امور و امنیت مالی تأثیر می‌گذارد، بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ اما چند موضوع نیاز به مدیریت دقیق دارد. بیماری‌های مزمن و تهدیدکننده زندگی، یکی از آن‌ها است. هنگامی که شما یا یکی از عزیزانتان مبتلا به بیماری سرطان یا دیابت هستید، جنبه‌های مالی این بیماری می‌تواند ناامیدکننده باشد. شخص بیمار ممکن است قادر به مدیریت نگهداری و ردیابی مورد نیاز برای دریافت بهترین مراقبت بهداشتی در ازای حداقل پول نباشد.

پتانسیل خودکشی یکی دیگر از مسائل حیاتی است. اگر کسی در خانواده به طور مداوم افسرده یا ناراحت است، باید از ترک آن‌ها در تنهایی اجتناب کرد، داروهای کشنده را دور از دسترس آن‌ها قرار داد و کلیدها را در هنگام خارج شدن از منزل همراه خود برد. فردی که به طور مداوم مصمم به پایان دادن به زندگی خود باشد، احتمالا نمی‌توان مانع آن شد. اما میل به خودکشی برای فردی که از یک زمان موقت سخت، یک دوره شیمی درمانی یا مصرف یک داروی جدید رنج می‌برد، ممکن است کوتاه‌مدت باشد؛ زیرا کار کردن از لحاظ جسمی برای آن‌ها سخت می‌شود. ممکن است زمان، تغییراتی در شرایطی که منجر به تمایل خودکشی می‌شود ایجاد کند؛ بنابراین این فرد دیگر نمی‌تواند به انجام خودکشی فکر کند.

ضروریات زندگی، ما را در خود غرق می‌کند و دانستن این که چه چیزی در اولویت قرار دارد دشوار است؛ اما همواره سعی کنید بخش‌هایی از زندگی مالی خود را که به شما کمک می‌کند سالم باقی بمانید را حفظ کنید.

با برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال در : بلاگ روزانه


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://sarafiturkey.com