۷ اشتباه مالی رایج در نسل هزاره

اشتباه مالی نسل هزاره می‌تواند زندگی این نسل را تحت تاثیر دهد. داشتن درآمد ایده‌آل و مناسب برای اداره‌ی تمام امور مالی، می‌تواند تقریبا غیرممکن باشد؛ مهم نیست که چه قدر کار می‌کنید یا چه قدر درآمد دارید. همه‌ی این ها ممکن است پاسخگوی نیازها و خواسته‌های شما نباشد. حتی ممکن است در این مسیر مرتکب اشتباه‌های مالی هم شوید. ما گاهی قربانی عادت‌های بد مالی می‌شویم و اولین گام این است که از آن آگاه باشیم. شاید به این دلیل است که معمولا مدیریت مسائل مالی با استرس همراه است و ما اغلب مسائل پیچیده‌ای را که با آن روبرو می‌شویم را نادیده می‌گیریم. همه‌ی ما دوست داریم که از لحاظ مالی و نحوه‌ی مدیریت آن در سطح بالایی قرار بگیریم. در هر صورت برای حفظ برخی از اصول مربوط به آزادی‌های مالی برخی از تکنیک‌ها هست که باید یاد بگیریم.

در ادامه می‌خواهیم شما را با ۷ اشتباه مالی نسل هزاره آشنا کنیم. برای افزایش اطلاعات خود درباره‌ی نسل هزاره، خواندن مقاله‌ «۷ تفاوت نسل هزاره با نسل Z در زمینه‌ی امور مالی» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۷ اشتباه مالی رایج در نسل هزاره

صرفه‌جویی لزومی ندارد!

یکی از هفت اشتباه مالی نسل هزاره این است که گمان می‌کنند که صرفه‌جویی همه جا به کار آن‌ها نمی‌آید. با این که دلایل زیادی از طرف کارشناسان درباره‌ی اهمیت صرفه‌جویی بیان شده است و بهترین راه صرفه‌جویی از نظر جنیفر بارت مدیر آموزش و پرورش انتقال پول اضافی به طور خودکار به حساب پس‌انداز است. او در ادامه اشاره کرد که انتقال پول به صورت اتوماتیک یک راه حل خوب برای رسیدن به هدف شما در صرفه‌جویی و پس‌انداز است و بهتر است یک حساب سرمایه‌گذاری منظم برای اهداف بلندمدت و یک حساب پس‌انداز برای هزینه‌های غیرمنتظره و اهداف کوتاه‌مدت در نظر بگیرید.
کنترل نکردن گزارش‌های مربوط به حساب‌های بانکی

یکی دیگر از هفت اشتباه مالی نسل هزاره این است که گزارش‌های مربوط به حساب‌های بانکی‌شان را کنترل نمی‌کنند. شاید همیشه این توصیه را شنیده باشید. اما یادتان باشد گزارش مربوط به حساب‌هایتان را هر شش ماه یک بار حتما بررسی کنید، چون در غیر این صورت ممکن است این امر در مدیریت امور مالی شما تاثیر منفی داشته باشد.

مطالعه‌ی انجام شده توسط بنیاد ملی مشاوره در زمینه‌ی حساب‌های اعتباری نشان داده است که اطلاع از گزارش‌های مربوط به حساب‌های اعتباری می‌تواند این تاثیر مثبت را داشته باشد که زودتر متوجه‌ خطاهای مربوط به سرقت اطلاعات مربوط به حساب شوید. حتی می‌توانید با استفاده از سیستم واکنش فعال کارت اعتباری خود در پول خود صرفه‌جویی کنید. حواستان باشد هرگز اعتبارتان را از طریق برنامه‌های رایگان و وب‌سایت‌هایی مانند CreditKarma.com کنترل نکنید.

صحبت نکردن راجع به مسائل مالی با شریک زندگی خود

از دیگر موارد اشتباه مالی نسل هزاره این است که با شریک زندگی‌شان درباره‌ی موضوعات مالی صحبت نمی‌کنند. بهتر است وقتی که تازه با فردی آشنا می‌شوید در همان زمان‌های ابتدایی، صحبتی از پول به میان نیاورید؛ چون این صحبت‌ها ممکن است روی ذهن مخاطب شما تاثیر منفی داشته باشد. اما بعد از ازدواج صحبت درباره‌ی مسائل مالی با شریک زندگی‌تان بسیار اهمیت دارد و حتی توصیه می‌شود که در همان زمان ابتدای آشنایی هم تا حدودی درباره‌ی این موضوعات صحبت شود.
آلیشا جنی متخصص روابط بین‌الملل در این مورد به ما می‌گوید درک این مسئله بسیار مهم است که مدیریت مسائل مالی توسط هر دو طرف، به اندازه‌ی انتظار هر یک از طرفین و به منظور برنامه‌ریزی برای صرف هزینه‌های مشترک در آینده اهمیت دارد. البته لازم نیست خیلی زود یکدیگر را درباره اظهارنامه‌های بانکی در جریان بگذارید. اما بعد از گذشت یک سال، این کار ایده‌آلی است که درباره‌ی بدهی‌های فردی و درآمد سالیانه صحبت کنید. همین طور می‌توانید از راه‌هایی که می‌توانید، یکدیگر را به عنوان همسر حمایت کنید و با هم گفت و گو کنید.

بلندپروازی درباره‌ مسائل مالی

سبک زندگی و خرج کردن بی‌حد و اندازه و بدون برنامه، یکی از ۷ اشتباه مالی نسل هزاره است. همیشه باید حواستان باشد که هزینه‌های بیشتری را صرف کسب درآمد نکنید. باید توجه داشته باشید که یادگیری مهارت‌های مربوط به مدیریت امور مالی باعث می‌شود با بدهی‌های سنگین روبرو نشوید. این باعث می‌شود در آینده نه تنها نگرانی‌های مالی نداشته باشید، بلکه به شما اجازه می‌دهد انتخاب‌های آینده‌ی خود را بر اساس خواسته‌هایتان تنظیم کنید.
خرید خانه به جای اجاره‌ آن

از موارد مهم اشتباه مالی نسل هزاره به نظر می‌رسد این باشد که به جای اجاره کردن خانه، به خرید خانه اقدام می‌کند. وقتی نسل هزاره قصد خرید خانه داشته باشند، ممکن است دچار وسواس شوند. وقتی آن‌ها به جای خرید خانه به اجاره آن می‌پردازید، این اقدام نه تنها نوعی انعطاف‌پذیری در مدیریت امور مالی است، بلکه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما هم می‌شود. این اشتباه مالی نسل هزاره معمولا ممکن است برای آن‌ها گران تمام شود.

عدم پیگیری میزان بودجه‌ مالی

یکی از بزرگ‌ترین اشتباه‌های مالی نسل هزاره، می‌تواند عدم پیگیری میزان بودجه‌ مالی باشد. بدون در نظر گرفتن یک بودجه‌ واقع‌بینانه، ممکن است هزینه‌ی زیادی را صرف کنید که در آینده ممکن است منجر به بدهی‌های سنگین شود. به یاد داشته باشید برنامه‌ریزی برای بودجه، شما را محدود نمی‌کند؛ فقط نقشه‌ای را برای آینده راجع به میزان مخارج‌تان در اختیار شما قرار می‌دهد.

عدم پس‌انداز در مواقع ضروری

زندگی غیرقابل پیش‌بینی است. شما نمی‌دانید که ممکن است در آینده برای شما یا خانواده‌تان چه اتفاقاتی رخ دهد و نیاز به چه مقدار پول برای تامین مخارجتان دارید؟ یکی از اشتباهات مالی نسل هزاره که می‌تواند دردسر‌ساز هم باشد، این است که آن‌ها در مواقع اضطراری، پس‌‌‌اندازی برای مواقع ضروری ندارند. برای همین پیشنهاد می‌کنیم یک حساب پس‌انداز برای ذخیره‌ درآمدمان در مواقع اضطراری در نظر بگیرید. کنترل کردن پول می‌تواند یک مرحله‌ جدید در زندگی شما ایجاد کند. برای این که خیالتان از مسائل مالی راحت باشد باید به توانمندسازی خود در زمینه‌ مدیریت امور مالی بپردازید. از همین امروز شروع کنید و اشتباه مالی نسل هزاره را بشناسید.

با برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال در : بلاگ روزانه


ترجمه شده توسط : بسته بندی

http://sarafiturkey.com